inovmat2020

Studentski zbor uz potporu Odjela za matematiku organizira dinamičan petak i subotu organiziranjem natjecanja za srednjoškolce (petak) i studente (subota).  Natjecanje za srednjoškolce mathos CS minicup podrazumjeva rješavanje problema iz natjecateljskog programiranja. Najavljen je dolazak natjecatelja iz Požege, Sl. Broda, Osijeka i ostalih gradova. Tehničku pripremu samog natjecanja (zadaci, evaluator) će odraditi naši studenti natjecatelji. Natjecanje započinje u 16h, a proglašenje i dodjela nagrada najboljima se očekuje oko 20h (više informacija u rasporedu natjecanja).

Natjecanje za studente AI hachaton za temu će imati rješavanje problemskog zadatka iz područja umjetne inteligencije. Ovo natjecanje je organizirano u suradnji sa studentskim zborom Matematičkog odsjeka PMF-a Zagreb i 8 timova iz Zagreba je prijavljeno na natjecanje. Timovi iz Osijeka će biti sastavljeni iz redova naših studenata.

Hackathon je više od samog natjecanja, jer podrazumijeva i druženje, networking i dobru zabavu.

AI hackathon se organizira uz financijsku i organizacijsku potporu osječke IT tvrtke Mono.

Raspored za mathos CS minicup (petak):

• 16h - okupljanje natjecatelja
  • 16:30h - početak natjecanja
  • 18:30h - 19:30h - druženje uz kavu i kiflice, vrijeme za žalbe
  • 19:30h - proglašanje rezultata i dodjela nagrada najboljim natjecateljima.

Raspored za AI hackathon (subota):

• 8:30h - okupljanje timova u dvorištu fakulteta. Raspoređivanje timova po predavaonicama. Dodjeljivanje mentora timovima.
  • 9h - početak natjecanja
  • 14h - stanka za ručak
  • 17h - završetak natjecanja
  • 17h - 18h - javna prezentacija rezultata timova pred stručnim žirijem
  • 19h - Dodijela nagrada najboljim timovima.
  • Izlazak u grad

Rješenja timova će ocjenjivati žiri sastavljen od dva predstavnika tvrtke Mono, jednog predstavnika nastavnika mathosa i jednog predstavnika studentskog zbora mathosa.

Od timova se očekuje da pripreme petominutnu prezentaciju svog rješenja koje će prezentirati žiriju. Nakon toga će žiri dodijeliti ocjene (ocjene od 1 do 10) vašem rješenju iz četiri različite kategorije (kategorije će biti definirane kao projektni zadaci na kojima ćete raditi).