DSC 0120

I ove akademske godine u pripremi je sada već tradicionalno ekipno natjecanje učenika srednjih škola MathOS cup. Natjecanje se organizira u dvije sekcije: sekcija matematika i sekcija programiranje. U obje sekcije natjecanje se održava u dva kruga tijekom kojih ekipe od tri učenika rješavaju problemske zadatke. Prvi krug odvija se online, dok se za najuspješnije ekipe drugi krug održava uživo na Fakultetu primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku.

MathOS cup 2024 održat će se u sljedećim terminima:

Sekcija matematika:

• 1. krug: 2. veljače 2024. (prijave od 4. 12. 2023. do 25. 1. 2024.)
  • 2. krug: 10. svibnja 2024.

Sekcija programiranje:

• 1. krug: 8. ožujka 2024. (prijave od 15. 1. 2024. do 1. 3. 2024.)
  • 2. krug: 10. svibnja 2024.

Svim sudionicima drugoga kruga MathOS cup-a Fakultet primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku u okviru bodovanja posebnih postignuća priznaje maksimalni broj bodova za upis na Prijediplomski studij Matematika te Prijediplomski studij Matematika i računarstvo. Najbolje plasirani timovi osvojit će vrijedne nagrade.

Nositelji organizacije MathOS cup-a su Fakultet primijenjene matematike i informatike Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, III. gimnazije Osijek (sekcija matematika), Gimnazija Požega (sekcija programiranje), uz podršku Udruge matematičara Osijek.

Više informacija o natjecanju može se naći na mrežnoj stranici natjecanja.