promocija 202112 108

U ponedjeljak 4. prosinca 2023. u 15:00 sati na Vikarijatu, J. J. Strossmayera 58, održati će se  XIII. svečana promocija diplomanata bivšeg Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku čiji pravni sljednik je Fakultet primijenjene matematike i informatike u okviru koje će biti promovirani Sveučilišni prvostupnici matematike, Sveučilišni prvostupnici matematike i računarstva, Magistri matematike (smjera: Financijska matematika i statistika te Matematika i računarstvo) te Magistri edukacije matematike i informatike.

Promovirat će se sljedeći sveučilišni prvostupnici matematike: Andrea Arbutina, Gabi Bučanac, Ivana Granoša, Benjamin Hankić, Sara Jajetić, Ana Jelošek, Martina Korpak, Silvija Kovač, Rebeka Krešo, Ema Kulej, Marija Kurtović, Marin Kuzminski, Krešimir Marković, Sara Matošić, Magdalena Mikić, Magdalena Moguš, Valerija Pavlović, Gita Pejović, Boris Posavac, Luka Posavac, Dalija Pranjić, Borna Semeš, Ana Širanović, Matija Šoštarić, Ana Tomić, Barbara Vučičević i Ivan Vuković te sveučilišni prvostupnici matematike i računarstva: Lucija Bardić, Deana Bubanj, Martina Čilag, Mirjam Ihaz, Antonio Janjić, Ana Koturić, Mirna Ladnjak, Marko Rajković, Stjepan Stojčević i Leon Vilagoš.

Promovirat će se i sljedeći magistri matematike, smjera: Financijska matematika i statistika te Matematika i računarstvo: Maja Andrijević („Asistentica“ na Fakultetu primijenjene matematike i informatike), Vesna Biuk („Aktuarka“ u tvrtki Generali osiguranje d.d.), Mislav Blažević („Softverski inženjer“ u tvrtki Google LLC), Kristijan Kalmar („Mlađi specijalist za skladištenje podataka“ u tvrtki Zagrebačka banka d. d.), Antonio Krizmanić („Podatkovni znanstvenik“ u tvrtki Alfa score d. o. o.), Maja Magić („Mlađa analitičarka za integrirano upravljanje rizicima“ u tvrtki Erste & Steiermarkische Bank d. d.), Silvana Marmeggi („Konzultantica“ u tvrtki Poslovna inteligencija d. o. o.), Dominik Mihalčić („Asistent“ na Fakultetu primijenjene matematike i informatike), Nikola Prološčić („Java programer“ u tvrtki CorvusPay d. o. o.), Monika Rajkovača („Učiteljica matematike“ u OŠ Stjepan Radić) i Magdalena Živković.

Također, promovirat će se sljedeći magistri edukacije matematike i informatike Luka Blagojević („Učitelj matematike“ u Prosvjetno kulturnom centru Mađara u Republici Hrvatskoj), Ana Derner („Nastavnica matematike, informatike i računalstva“ u Srednjoj školi Izidora Kršnjavog Našice), Marina Hegol („Učiteljica matematike“ u OŠ Matije Petra Katančića Valpovo), Karlo Kokanović („Nastavnik matematike i informatike“ u OŠ Ivana Kozarca), Maja Kovačević („Nastavnica matematike i informatike“ u III. gimnaziji), Slađana Lađarević („Učiteljica matematike“ u OŠ Nikole Andrića).

Uobičajeno, svi promovirani magistri već su dulje vremena zaposleni, što još jednom potvrđuje kako ova diploma jamči siguran i brz pronalazak atraktivnih poslova i to kod top poslodavaca.

U trenutku promocije od 37 promovirana prvostupnika njih 34 upisano  na neki od diplomskih sveučilišnih studija Fakulteta primijenjene matematike i informatike, 1 prvostupnik se zaposlio u IT industriji, 1 prvostupnik upisan je na diplomski studij na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek,  dok je 1 prvostupnik nastavio studij na Veleučilištu u Virovitici.

Diplomirane studente Odjela za matematiku promovirat će red. prof. dr. art. Robert Raponja, prorektor za umjetnost, kulturu i međuinstitucijsku suradnju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, prof. dr. sc. Kristian Sabo, dekan Fakulteta primijenjene matematike i informatike, izv. prof. dr. sc. Domagoj Matijević, prodekan za nastavu i studente Fakulteta primijenjene matematike i informatike.