Uvod u strukture podataka i algoritme

I011 (2+2+0) - 5 ECTS bodova

Osnovne informacije

SPAUvod u strukture podataka i algoritme izvodi se u zimskom semestru druge godine sveučilišnog preddiplomskog studija matematike i sveučilišnog nastavničkog studija matematike i informatike. Cilj kolegija je studente upoznati s vrstama te uporabama jednostavnih i složenih struktura podataka i algoritama te koristiti ih u praktičnoj primjeni u objektno orijentiranom programskom jeziku C++.

• Sadržaj kolegija: [pdf
 NASTAVNIKKONZULTACIJE
PREDAVAČ doc. dr.sc. Slobodan Jelić Termini
ASISTENT Luka Borozan, mag. math. Termini

Osnovna literatura

1. T. H. Cormen, C. E. Leiserson, R. L. Rivest, C. Stein, Introduction to Algoritms, 2Ed, MIT Press, 2001.
  2. Algorithms in C++, Parts 1-4 Fundamentals, Data Structure, Sorting, Searching, Third Edition, 1998.
  3. B. Motik, J. Šribar: Demistificirani C++, Element, Zagreb, 1997.

Raspored predavanja i vježbi

Izvedbeni program kolegija Uvod u strukture podataka i algoritme realizira se s fondom od 60 sati (tjedno 2 sata predavanja i 2 sata vježbi). Pohađanje predavanja i vježbi je obavezno.
 TERMINPREDAVAONICA
PREDAVANJA Četvrtak, 12:00-14:00 h P1
VJEŽBE - grupa A, prezime A - K Srijeda, 14:00-16:00 h RP2
VJEŽBE - grupa B, prezime L - Ž Srijeda, 16:00-18:00 h RP2

Pravila polaganja ispita

Detaljna pravila polaganja kolegija i način ocjenjivanja možete pronaći ovdje.

E-kolegij

U ovoj akademskoj godini nastava iz kolegija Uvod u strukture podataka i algoritme provodit će se uz pomoć istoimenog e-kolegija koji se odvija na platformi za e-učenje MERLIN.

Nastavni materijali s predavanja, provjere znanja, ankete i računarski praktikumi održavat će se isključivo unutar gore navedenog e-kolegija. Obavijesti vezane za održavanje kolegija bit će dostupne i unutar sustava i na ovoj web stranici.

• [13.07.2020.] Upis ocjena održat će se sutra, 14. srpnja u 12:30 u sjenici na dvorištu Odjela.
  • [15.06.2020.] Rezultati pismenog ispita:
  • [19.02.2020.] Rezultati pismenog ispita:
  • [20.09.2019.] Dodatni termin usmenog ispita je 1. listopad 2019. u 19:00 sati u D3 (ili kabinetu 8, prizemlje). Mole se svi studenti, koji žele izaći na ispit, da se mailom jave predmetnom nastavniku do 1.10.2019. 9:00 h.
  • [03.10.2017.] Molimo sve studente da na prve vježbe ponesu svoje AAI@Edu podatke radi upisa na e-kolegij.