Računalno razmišljanje i programiranje I

I061 (2+2+0) - 5 ECTS bodova

OSNOVNE INFORMACIJE

Računalno razmišljanje i programiranje izvodi se u zimskom semestru prve godine sveučilišnog diplomskog nastavničkog  studija matematike i informatike. Cilj kolegija je praktično upoznavanje studenata sa složenijim programerskim tehnikama i razmišljanjima, korištenje programskih jezika visokih nivoa. Ovim predmetom se želi naučiti studente matematike naprednijim, ali ne nužno i teže shvatljivim, konceptom programiranja i programerskog razmišljanja.

• Sadržaj kolegija možete dohvatiti na sljedećem linku (pdf).

NASTAVNIKKONZULTACIJE
NOSITELJ KOLEGIJA                 doc. dr. sc. Ivana Kuzmanović Ivičić                  po dogovoru

OSNOVNA LITERATURA

1. A Gentle Introduction to Programming Using Python – MiT
    OpenCourseWare
    Downey, Allen, Jeffrey Elkner, and Chris Meyers.
    How to Think Like a Computer Scientist: Learning with Python.
    Green Tea Press, 2002.

2. Learn to Program: Crafting Quality Code (University of Toronto) - Coursera

3. Dive Into Python

RASPORED PREDAVANJA I VJEŽBI

TERMINPREDAVAONICA
PREDAVANJA srijeda, 9-11h, RP-1
VJEŽBE srijeda, 11-13h RP-1

Šifra za MS Teams za kolegij Računalno razmišljanje i programiranje 1 je 73ogmtf

PRAVILA POLAGANJA ISPITA

Kolegij se polaže na temelju dva kolokvija.
Za ocjenu dovoljan (2) potrebno je skupiti barem 45% od ukupnog broja bodova s oba kolokvija, pri čemu je na svakom kolokviju ostvareno barem 20%.

PISMENI ISPIT

Pismeni i usmeni ispit je obavezan za studente koji nisu položili kolegij preko kolokvija.

USMENI ISPIT

Usmeni ispit je obavezan za sve studente koji kolegij polažu preko pismenog ispita. Na usmenom ispitu se, u ovisnosti od ocjene s pismenog ispita, formira konačna ocjena.

NASTAVNI MATERIJALI